Nowy numer 8/2019 Archiwum

Brat podnosił rękę na brata

Msza św. w szydłowieckiej farze z okazji rocznicy śmierci ks. Romana Kotlarza.

Towarzystwo Patriotyczne im. ks. Romana Kotlarza kolejny raz zaprosiło na Mszę św. z okazji zbliżającej się rocznicy śmierci swego patrona. Uczestnicy modlili się o rychłe rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego kapłana, męczennika robotniczego protestu z czerwca 1976 r. w Radomiu. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik, a koncelebrowali ks. kan. Adam Radzimirski, proboszcz w Szydłowcu, oraz ks. kan. Jan Podsiadło, proboszcz podradomskiej parafii Pelagów, w której pracował i gdzie był nachodzony przez „nieznanych sprawców” ks. Kotlarz.

- Ks. biskup Henryk przybliżył zebranym w czasie homilii życiorys ks. Romana mówiąc jednocześnie także o tym, co go spotkało ze strony komunistycznego państwa. Pasterz diecezji mocno podkreślił, że największą przegraną tamtego sytemu było to, że brat podnosił rękę na brata - mówi wikariusz, ks. Michał Faryna.

Po zakończonej liturgii przedstawiciele władz powiatu, gminy i miasta Szydłowiec złożyli kwiaty przed tablicą znajdująca się w Szydłowieckiej farze, a poświęconą ks. Romanowi Kotlarzowi, który był w tej parafii 64 lata temu wikariuszem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL