Nowy numer 8/2019 Archiwum

Za głosem powołania

Czują, że Bóg chce, by byli kapłanami.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu do pierwszej tury egzaminów wstępnych przystąpiło 12 kandydatów. – Egzamin jest poprzedzony indywidualną rozmową z kandydatem. Rozmawiamy na temat motywacji powołania i jak sobie tę posługę kandydat wyobraża. Egzamin wstępny jest związany z wymogami KUL na Wydział Teologii, którego alumni są studentami – mówi ks. prał. Jarosław Wojtkun, rektor WSD. Jak dodał, spostrzeżenia po rozmowach indywidualnych z kandydatami są takie, że każdy z nich przychodzi z motywacją głęboko zakorzenioną religijnie.

– Czują, że Pan Bóg chce, by byli kapłanami. Nie zawsze potrafią nazwać to pragnienie, określić je, ale jest takie przeczucie, które być może w seminarium nabierze kształtu – bo od tego tu jesteśmy – wyjaśnił rektor.

Księża profesorowie, którzy zasiedli w komisji, to: ks. prał. J. Wojtkun, ks. prof. Wiesław Przygoda, ks. prof. Marek Jagodziński, wicerektor ks. prał. Jacek Mizak. Kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące prawd wiary, historii Kościoła oraz prawd moralnych. Druga tura egzaminu do radomskiego seminarium już we wrześniu. – Mamy kandydatów z całej diecezji. Brakuje tylko tych z Radomia. Do nadrobienia w drugim terminie – zaprasza ks. Wojtkun.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL