Nowy numer 3/2019 Archiwum

Chcą ożywić Radom

Stowarzyszenia "Mleczna Droga" zaprasza na spacer po parkach.

Niekonwencjonalną i nieszablonową formę poznawania Radomia i jego okolic proponuje Stowarzyszenie "Droga Mleczna". Już w sobotę 21 lipca o 12.00 zaprasza na kolejny spacer. Tym razem szlakiem zielonych miejsc w Radomiu. Zbiórka w Starym Ogrodzie przy ul. Mireckiego.

Radom w swojej historii miał mnóstwo terenów zielonych, gdzie w wolnych chwilach wypoczywali radomianie, m.in. Stary Ogród, park na Plantach, ogród Penza, park Kościuszki. Część z nich przetrwała do dziś.

  Kaczki od lat mieszkają przy stawie w Starym Ogrodzie
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Spacery po Radomiu odbywają się co miesiąc. Chodzi o pokazanie mieszkańcom walorów kulturowych, historycznych i krajobrazowych miejsc, które ich otaczają. Jak zapewniają organizatorzy, ich wycieczki tym różnią się od innych, że mają oryginalny wybór trasy i temat, np. "Radom w czasach PRL", "Śladami radomskich restauratorów" i "Radom trzech kultur".

Stowarzyszenie "Droga Mleczna" powstało w 2016 r. Jego członkowie działają na wielu płaszczyznach, m.in. kulturalnej, naukowej, podróżniczej, społecznej i rozrywkowej. Chcą ożywić Radom oraz zaktywizować jego mieszkańców i sprzeciwiać się niesłusznemu, negatywnemu stereotypowi miasta. Członkowie stowarzyszenia to osoby, którym Radom jest bliski, a dzięki własnej działalności i pomysłom mają realny wpływ na najbliższe otoczenie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy