Nowy numer 3/2019 Archiwum

Negocjacje zakończone

Coraz bliżej uruchomienia w Radomiu jednego z większych lotnisk w Polsce.

Jak poinformował Radosław Witkowski, prezydent Radomia, zakończyły się negocjacje z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”, dotyczące przyszłości Portu Lotniczego Radom. Dziś PL Radom złoży do sądu wniosek o tzw. sprzedaż wymuszoną, ze wskazaniem przyszłego nabywcy lotniska, czyli właśnie PPPL.

- Miasto zrobiło absolutnie wszystko, dokonaliśmy wszelkich starań, aby tę procedurę przeprowadzić. Dziś wszystko będzie w rękach inwestora, czyli PPPL. Trzymamy kciuki i bardzo liczymy, że ten harmonogram (a przede wszystkim wartość nakładów) zostanie zrealizowany, ale też liczymy na to, że zgodnie z tym harmonogramem czasu, jaki przedstawiło, PPPL rozpocznie operacje lotnicze z naszego lotniska już w 2020 roku - mówił prezydent.

Włodarz miasta podkreślił, jak ważne - z punktu widzenia gospodarczego - jest to przedsięwzięcie i ten projekt. Powstanie wiele nowych miejsc pracy. Nastąpi rozwój sieci hotelarskich, restauracyjnych. Do budżetu miasta wpłyną większe pieniądze.

- To niezmiernie ważne, bo jako gmina nie byliśmy w stanie zrealizować tak dużych nakładów, jakie są potrzebne do uruchomienia Portu Lotniczego. Dziś mamy nadzieję, że w Radomiu powstanie jedno z największych lotnisk w Polsce, które będzie wspierało Centralny Port Komunikacyjny, ale przede wszystkim będzie lotniskiem dla potrzeb tzw. linii niskobudżetowych i czarterowych. To wszystko przed nami. Liczymy na to, że PPPL jak najszybciej przystąpi do realizacji tej inwestycji - podsumował R. Witkowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy