Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pamięci Józefa Myszki

Iłża zaprasza na spotkanie ze sztuką ludową w każdym wymiarze.

W niedzielę 22 lipca, już tradycyjnie, Iłża stanie się stolicą kultury ludowej, a to za sprawą XXIV Festiwalu Folkloru im. Józefa Myszki. Na scenie zaprezentują się kapele ludowe, zespoły śpiewacze i soliści. Impreza odbywać się będzie w Amfiteatrze Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Orła Białego 3. Rozpoczęcie zaplanowano na 13.30.

Inaugurację imprezy poprzedzi o 12.15 Msza św. w parafialnym kościele pw. NMP. Sprawowana będzie w intencji patrona festiwalu J. Myszki oraz wszystkich uczestników tego wydarzenia. Po Eucharystii uczestnicy przemaszerują ulicami miasta do amfiteatru. Towarzyszyć im będą dźwięki kapel ludowych. W przypadku złej pogody festiwalowe przesłuchania odbędą się w sali widowiskowej Domu Kultury. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 20.00. Festiwal zakończy występ gwiazdy. Będzie to Cygański Zespół Artystyczny Patrycja Runo & Gipsy Stars.

Jak informują organizatorzy festiwalu, zainteresowanie wydarzeniem przeszło ich oczekiwania. Zgłosiło się tak wiele zespołów, że nie wszystkie mogły dostać zaproszenie. Imprezie, jak zawsze, towarzyszyć będzie jarmark sztuki ludowej z unikatowymi dziełami wiejskich artystów. Panie z kół gospodyń wiejskich zadbają o stronę kulinarną tego wydarzenia.


Józef Myszka urodził się w 1928 roku w Błazinach koło Iłży. Zmarł w Warszawie w 1964 roku. Był ludowym artystą, pieśniarzem, tancerzem. Przyczynił się do opisania wielu zjawisk folklorystycznych rejonu iłżeckiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy