Nowy numer 3/2019 Archiwum

Decydujesz, pomagamy

Wygrali 5 tys. zł na wakacje dla dzieci.

W sklepie Tesco w Radomiu przy ul. Sandomierskiej oficjalnie przekazano granty pieniężne dla uczestników 4 edycji programu "Decydujesz, pomagamy". Zwyciężył projekt wakacyjny dla podopiecznych Centrum Nauki i Zabawy "Bajka" w Radomiu.

Klienci Tesco w Radomiu i Szydłowcu w maju wybrali w otwartym głosowaniu organizacje, które otrzymały granty na realizację inicjatyw lokalnych. Miejsce 3. zajęła jednostka prowadząca warsztaty ludowe, naukę śpiewu, tańca dla osób chorych, niepełnosprawnych, samotnych. Miejsce 2., otrzymując 3 tys. zł, zdobyło Stowarzyszenie "Latorośl" planujące wkrótce rozwój druku 3D wśród dzieci ze szkół podstawowych. Wygrany grant pozwoli im na przeprowadzenie zajęć pokazowych dla młodych ludzi w wieku od 8 do14 lat. Dzięki temu będą mogli oni nie tylko poznać zasady działania drukarki 3D, ale także stworzyć i wydrukować swój pierwszy projekt w tej technice. Miejsce 1. zdobyła jednostka Caritas Diecezji Radomskiej - Centrum Nauki i Zabawy "Bajka "przy ul. Rapackiego 7 w Radomiu - na realizację projektu "Sportowy zawrót głowy".

- Założeniem projektu jest realizacja zajęć sportowych, rozwojowych, ale również kulinarnych i ekologicznych dla podopiecznych CNiZ "Bajka". W ramach zadania planujemy wyjścia m.in. na ścianę wspinaczkową, trampoliny, basen, kręgle, park linowy, ale także warsztaty ekologiczne oraz plastyczne i kulinarne podróże po smakach świata - wylicza Paulina Zalewska, kierownik "Bajki". - Jednak to nie koniec. Nasz projekt to nie tylko wycieczki po Radomiu, to również wyjazd do Nadleśnictwa Marcule, do Jedlanki Starej oraz Turna - dodaje.

Projekt będzie trwał od 7 sierpnia do połowy września i przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy