Nowy numer 3/2019 Archiwum

Poszedł Kuba do Jakuba

Ks. Gabriel Marciniak 700-kilometrową drogę do Santiago de Compostela przemierzył dwukrotnie.

To była 3. pielgrzymka z Radomia do Skaryszewa, której przyświecało hasło: „Idzie Kuba do Jakuba”. Pielgrzymi podążali do znajdującego się na polskim szlaku jakubowym – prowadzącym z Warszawy do Krakowa – kościoła pw. św. Jakuba w Skaryszewie z racji święta apostoła. Pomysłodawcą i organizatorem pielgrzymki był ks. Marciniak, proboszcz parafii pw. MB Bolesnej w Radomiu. Ksiądz Gabriel dwukrotnie przemierzył liczącą 700 km jedną z tras Camino de Santiago. Natomiast zaproszenie do pielgrzymowania do Skaryszewa skierowane było do wszystkich, choć organizatorom szczególnie zależało na obecności panów o imieniu Jakub.

Na miejscu pątnicy uczestniczyli w Mszy św. Powitał ich proboszcz ks. kan. Dariusz Skrok, dziękując im za pielgrzymi trud. Po Eucharystii wszystkich obecnych w świątyni proboszcz zaprosił na poczęstunek, mówiąc, że to specjalnie przygotowywany co roku bigos św. Jakuba. – Grupa skupiona wokół ks. Gabriela jest wspólnotą stworzoną na bazie Rycerzy Kolumba, ich rodzin i przyjaciół. To oni postanowili kiedyś przejść Camino. Przeszli dwa razy, a te wrażenia utrwaliły się w nich na całe życie. Ksiądz zaproponował, żebyśmy co roku na św. Jakuba wędrowali odcinkiem Radom–Skaryszew. Grupa przy parafii ks. Marciniaka jest otwarta i zawsze można do niej dołączyć – powiedział Andrzej Trzosek, rycerz Kolumba.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy