GN 32/2018 Archiwum

Pieczęć jedności Kościoła

Centralnym punktem obchodów 500-lecia parafii w Czermnie było wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II. – Niech wszyscy modlący się przed tymi relikwiami za jego wstawiennictwem otrzymują obfitość łask i niech go naśladują w wierze i gorliwości – powiedział abp Mieczysław Mokrzycki.

Relikwie w uroczystej procesji do kościoła nie- siono od granic Czermna. Tam przekazał je proboszczowi ks. Jerzemu Rozmysłowskiemu i wiernym abp Mokrzycki, metropolita lwowski, wieloletni osobisty sekretarz papieża Polaka, który przewodniczył jubileuszowej Eucharystii. Czermno do 500-lecia parafii przygotowywało się od dawna. Z myślą o jubileuszu w ostatnich latach w kościele dokonano renowacji wnętrza, ustawiono nowy kamienny ołtarz i ambonkę, wymieniono posadzkę w prezbiterium i zakrystii, odnowiono ołtarze główny i boczne. A ostatnim akordem były rekolekcje, które poprowadził o. Łukasz Buksa z Krakowa, rapujący franciszkanin, znany kaznodzieja młodych, który poruszył nie tylko młodzież, ale całą parafię.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma