Nowy numer 3/2019 Archiwum

Poszukiwacze dobrych uczynków

Właściciel firmy Metal-Technika wraz z pracownikami podjął inicjatywę pod nazwą "Dobry dzień".

Rafał Cygan, właściciel firmy Metal-Technika, a zarazem lider wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej działającej w parafii w Przedborzu wraz z pracownikami szukają okazji, by konkretnie pomóc ludziom potrzebującym. A inspiracja jest głęboko religijna. - Od kilku lat Pan Bóg zaczął działać w moim sercu, od czterech lat właścicielem firmy jest Jezus Chrystus, a ja od czterech lat jestem tylko zarządcą, który wcześniej czy później zda sprawę ze swego zarządu - mówi R. Cygan.

Pomysł popiera proboszcz ks. kan. Henryk Dziadczyk. - "Dobry dzień" to dobry pomysł na inicjatywę w pełni chrześcijańską. Bardzo dużo mówi się dziś o konieczności dawania świadectwa. Nie chodzi tylko o to, by głosić Ewangelię słowem, chodzi także o to, aby realizować zadania wyznaczone nam przez Chrystusa: "Miłujcie się wzajemnie", a szczególnie tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy - tłumaczy.

- Kilka tygodni temu zrodziło się pragnienie, by zrobić coś więcej, by wyjść do ludzi potrzebujących, a jednocześnie pokazać innym, tym pracującym w firmie, że wokół nas są osoby potrzebujące, a także by przekonali się, że pomaganie innym sprawia po prostu wielką radość. Pracownicy od razu zaakceptowali inicjatywę. Następnym krokiem było odszukanie osób, które potrzebują pomocy. W te poszukiwania włączyli się sami pracownicy, ale pośredniczyła także parafia - opowiada przedsiębiorca. - Niektóre prace okazały się bardzo trudne. Jedno z zadań polegało na odbudowie dachu nad domem, który w każdej chwili groził zawaleniem. Mieszkaniec tego domu, pan Stanisław, powiedział, że podczas burzy wychodził na zewnątrz, by czekać na jej koniec, bo wewnątrz było niebezpiecznie. W czasie deszczu woda strumieniami lała się na łóżko. Podobnych zadań było bardzo wiele - mówi R. Cygan.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Gość
    24.07.2018 22:20
    Mt 6, 1-6. 16-18: Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy