Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wystawią nowego kandydata

Ruch Samorządowy Bezpartyjni rozstał się Rafałem Czajkowskim, kandydatem na prezydenta Radomia.

Krzysztof Górak, przewodniczący Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w Radomiu i pełnomocnik Ruchu Samorządowego Bezpartyjni, zapowiedział na konferencji prasowej: - Wystawimy swojego kandydata na prezydenta Radomia. Z Rafałem Czajkowskim poróżniła nas jedna kwestia - inne spojrzenie na kampanię wyborczą.

K. Górak, pytany o przyczyny rozstania, powiedział: - Przede wszystkim to Rafała Czajkowskiego trzeba pytać o powody takiej decyzji, bo formuła, którą przyjął, a więc poinformowanie nas o tym fakcie przez media, jest dosyć specyficzna. Przyjęliśmy jednak to do wiadomości i pogodziliśmy się z tym. Rafał Czajkowski bardziej postawił na indywidualny sukces. Życzę mu powodzenia. Nie jesteśmy wrogami, natomiast nie będziemy go popierać, bo wystawimy swojego kandydata na prezydenta Radomia. Kto nim będzie? Rozmowy jeszcze trwają, mamy kilku kandydatów.

Przewodniczący Górak, odpowiadając na pytanie, czy to on będzie kandydatem Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych, odpowiedział z uśmiechem: - Spytałem samego siebie o to i padła prosta odpowiedź: Nie!

Ruch Samorządowy Bezpartyjni zamierza również wystawić listę w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego. - Naszym zadaniem jest nie tylko ewentualny sukces w Radomiu. Wystawiamy także listę do sejmiku województwa mazowieckiego. Jesteśmy częścią szerszej rzeczywistości, jaką jest Ogólnopolski Ruch Samorządowy Bezpartyjni - zakończył K. Górak.

Plany Bezpartyjnych są jeszcze szersze. Mają nadzieję zaistnieć także na arenie ogólnopolskiej. Oprócz kandydatów do sejmików wojewódzkich zamierzają wystawić swoich kandydatów na prezydentów większych miast.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy