Nowy numer 8/2019 Archiwum

Biskup zaprasza na pielgrzymkę

Za nieco ponad tydzień wyruszy 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Pięć kolumn pielgrzymki diecezji radomskiej na Jasną Górę, dwie radomskie, skarżyska, starachowicka i opoczyńska będą zapewne stanowić znów jedną z najliczniejszych w kraju. W ostatnich latach na Jasną Górę wędrowało w naszej diecezji około 6-7 tys. pątników.

Do udziału w pątniczym szlaku zachęca bp Henryk Tomasik, który każdego roku odwiedza pielgrzymów na trasie i wita ich na jasnogórskim szczycie.

Oto tekst biskupiej zachęty i zaproszenia:

"W dniu 6 sierpnia 2018 roku wyruszy na trasę do Częstochowy 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Pielgrzymowanie jest wpisane w historię człowieka i całego Ludu Bożego. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do celu wyznaczonego przez Boga - Stwórcę.

Abraham, »ojciec naszej wiary«, posłuszny Bożemu poleceniu, podejmuje pielgrzymowanie do ziemi wskazanej przez Pana Boga. Podczas tej pielgrzymki buduje ołtarz i składa ofiarę dziękczynną. Pięknym wzorem pielgrzymowania jest Najświętsza Maryja Panna: »W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta [w pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę« (Łk 1,39-40).

Człowiek wiary odpowiada na Boże zaproszenia, uświęcając także czas i przestrzeń. Jedną z form takiego uświęcania jest pielgrzymowanie.

Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Pielgrzymka to »rekolekcje w drodze«. W tym roku treścią naszych rozważań będą prawdy zawiązane z tematem: »Zostaliśmy napełnieni Duchem Świętym«.

Dziękując za odzyskanie wolności, będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Naszym przewodnikiem będzie Patron roku duszpasterskiego - św. Stanisław Kostka.

Dziękuję Kierownictwu Pielgrzymki, Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom za przygotowanie naszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Siostry i Bracia, do udziału w pielgrzymce. W szczególny sposób zapraszam młodzież do włączenia się w przygotowanie i przeżycie »rekolekcji w drodze«. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy w duchu rozmodlenia i ofiary.

Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

Bp Henryk Tomasik"

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL