Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Radomski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • HISTORIA DIECEZJI
  • Patronaty

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
radom.gosc.pl → Wiadomości z diecezji radomskiej → Jak Najbardziej z nagrodą

Jak Najbardziej z nagrodą przejdź do galerii

Muzykujący księża z diecezji radomskiej zostali laureatami III Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Chrześcijańskiej "Alleluja, czyli Happy Day" w Kielcach.

Księża z dyplomem i czekiem  
Księża z dyplomem i czekiem
Archiwum zespołu Jak Najbardziej

- Postanowiliśmy wyjść poza diecezję i spróbować swoich sił w większym przedsięwzięciu. Zgłosiliśmy udział w przeglądzie. Konkurencja była duża. Wpłynęło ponad 100 zgłoszeń. W naszej kategorii, czyli "najlepsze wykonanie znanego utworu o tematyce chrześcijańskiej", w przesłuchaniach uczestniczyło 15 zespołów. Zajęliśmy 3. miejsce. Dzięki temu wystąpiliśmy na koncercie galowym w amfiteatrze Kadzielnia - mówi ks. Mateusz Czernik.

To był pierwszy ogólnopolski konkurs, do którego księża się zgłosili. Tworzyli przy tym jedyny w całości kapłański zespół. W innych kapelach większość stanowiły osoby świeckie. Jeden z jurorów powiedział im, że pośród utworów gospel pokazali piękny katolicki śpiew i widać, że żyją tym, co grają. - Nie spodziewaliśmy się, że zdobędziemy jakieś miejsce. Chcieliśmy po prostu się pokazać, przyjrzeć się, jak wygląda taka rywalizacja, ale też, żeby inni zobaczyli, że księża mogą muzykować, że mamy taką pasję. Atmosfera podczas koncertu była świetna. Czuliśmy się tam wyśmienicie. To było przede wszystkim wielkie uwielbienie Pana Boga śpiewem. Każdy z artystów, który występował, pokazywał, że śpiew, który wykonuje, jest przede wszystkim modlitwą. Bardzo chcieliśmy przeżyć nasz występ modlitewnie, "omodlić" ludzi i pomodlić się z nimi, a także pokazać, że muzykowanie jest nam bardzo bliskie - tłumaczy ks. Mateusz Nowak.

Zespół ma już plany na przyszłość. - Naszym marzeniem jest nowa płyta. Pierwszą wydaliśmy jeszcze jako klerycy. Jesteśmy na etapie gromadzenia materiału. Chcemy, by na krążku znalazły się w większości autorskie piosenki, żeby było mniej coverów. Piszemy teksty, prosimy księży o pomoc. Zdradzę, że nawet współpracowaliśmy z bp. Piotrem Turzyńskim - mówi ks. Krzysztof Kołtunowicz.

Księża będą koncertować na powakacyjnym dniu wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który odbędzie się 1 września przy sanktuarium MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej.

Zespół Jak Najbardziej tworzy 6 księży: Piotr Gruszka, wikariusz w parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach (gra na instrumentach klawiszowych), Mateusz Czernik, wikariusz w parafii św. Rafała w Radomiu (perkusja), Krzysztof Kołtunowicz i Kamil Kowalski, obaj wikariusze w radomskiej parafii pw. św. Stefana (gitary), Mateusz Nowak, wikariusz w parafii św. Judy Tadeusza w Starachowicach, i Łukasz Bociek, wikariusz w parafii bł. Annuarity w Radomiu (wokaliści).

« ‹ 1 › »
Zespół Jak Najbardziej

Zdjęcie nie do użytku DODANE 31.07.2018 AKTUALIZACJA 31.07.2018

Zespół Jak Najbardziej

Muzykujący księża zdobyli 3. miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Chrześcijańskiej "Alleluja, czyli Happy Day".  
oceń artykuł Pobieranie..

Marta Deka Marta Deka

|

GOSC.PL

publikacja 31.07.2018 14:48

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KSIĘŻA
  • ZESPÓŁ JAK NAJBARDZIEJ

Polecane w subskrypcji

  • Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
    • Temat Gościa
    • Marcin Jakimowicz
    Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
  • Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
    • Duchowość
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X