Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wejdźmy razem!

W poniedziałek, 13 sierpnia, na Jasną Górę wchodzi 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej.

Po raz pierwszy wszystkie grupy i kolumny spotkają się razem w Mstowie na Mszy św.

- Nie każdy może iść wszystkie dni. Niektórzy nie mają urlopów lub po prostu wystarczających sił czy zdrowia, by wziąć udział w całej pielgrzymce, ale kiedyś chodzili i tęsknią za tą wędrówką i jej atmosferą. Wszystkich, którzy chcą wejść z nami na Jasną Górę serdecznie zapraszamy - zachęca ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki.

W poniedziałek o 8.15 sprawowana będzie Msza św. w Mstowie. - Eucharystii przewodniczy bp Henryk Tomasik. Stamtąd już jako jedna kolumna pójdziemy w stronę Przeprośnej Górki. Wyjście z Mstowa o 10.00, a to znaczy że pierwsze grupy dotrą na Przeprośną Górkę około południa. Tam pierwszy raz widać jasnogórską wieżę i stamtąd ruszymy w kierunku celu naszej pielgrzymki, kaplicy Cudownego Obrazu - mówi ks. Kszczot.

Wejście radomskich pielgrzymów przed szczyt jasnogórski i dalej do kaplicy rozpocznie się o 15.00. - Jako pierwsze w tym roku wejdą grupy z kolumny opoczyńskiej. One rok temu wchodziły jako ostatnie. Za nimi pójdą dwie kolumny radomskie, a potem starachowicka i skarżyska. O 19.30 będzie sprawowana Msza św. pod szczytem. Razem z nami będą pątnicy z pielgrzymek kieleckiej, sosnowieckiej i włocławskiej. Ale to nie koniec. O 21.00 modlitwie Apelu Jasnogórskiego w kaplicy Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przewodniczy bp Henryk Tomasik. Serdecznie zapraszamy do udziału w Apelu, także za pośrednictwem mediów - podkreśla przewodnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy