Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kolejny kandydat na prezydenta

O fotel włodarza Radomia w wyborach samorządowych z ramienia Kukiz’15 powalczy Robert Mordak.

Urodził się w 1964 r. w Radomiu. Z zawodu architekt. Ukończył studia na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Jest absolwentem studiów podyplomowych z charakterystyki energetycznej budynku w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz z urbanistyki i gospodarki przestrzennej na Politechnice Warszawskiej. Między innymi pracował w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Radomiu. Był działaczem Ligi Republikańskiej. W 2010 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości bezskutecznie kandydował do radomskiej Rady Miejskiej. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu RP w okręgu radomskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15. Uzyskał mandat posła VIII kadencji.

Prezentując kandydata, Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu RP, powiedział: - To pierwsze wybory samorządowe w historii Kukiz’15. Liczymy, że jako ruch bezpartyjny pokażemy prawdziwą, rzeczywistą alternatywę wobec tego, co dzieje się w samorządach, co robią Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska. Filarami, z którymi idziemy do wyborów samorządowych, są przede wszystkim przejrzystość, transparencja wydatków publicznych, oddłużenie samorządów i partycypacja obywateli we władzach centralnych i lokalnych.

R. Mordak obiecuje i zapewnia, że po wygranej będzie skutecznie realizował wszystkie punkty swojego programu wyborczego. Postawi na budowę mieszkań socjalnych dla młodych małżeństw, kontakty gospodarcze z partnerami z zagranicy oraz tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy.

Kukiz’15 w Radomiu idzie do wyborów wspólnie z Prawicą RP, NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych oraz osobami niezwiązanymi z żadnymi partiami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama