Nowy numer 8/2019 Archiwum

Kolejny kandydat na prezydenta

Do walki o fotel włodarza Radomia komitet wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy wystawił Dominika Hebdę.

Kandydat Bezpartyjnych Samorządowców (wcześniej Ruchu Samorządowego Bezpartyjni) ma 29 lat. Jest absolwentem prawa i historii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Choć pochodzi z Radomia, obecnie pracuje w kancelarii prawej w Warszawie, ale - jak zapewnia - wciąż czuje się radomianinem.

To sytuacja zmusiła go do szukania pracy poza rodzinnym miastem. - Moje hasło to: "Młodość, bezpartyjność, przyszłość". Młodość, bo jestem z młodego pokolenia i na młode osoby warto stawiać. W Radomiu wiele osób wyjeżdża przed studiami, ponieważ nie ma dobrego rynku pracy. Jest problem z powrotem po studiach do Radomia, ponieważ młode osoby chcą zakładać rodziny a rynek pracy jest bardzo wąski. Sam jestem tego ofiarą - mówi Dominik Hebda.

Bezpartyjni Samorządowcy stawiają właśnie na bezpartyjność, bo jak wyjaśnia Krzysztof Górak, szef radomskich struktur komitetu: - Spory międzypartyjne dołują Radom. Trzeba zbudować siłę, która będzie bezpartyjna. Chcemy być elementem, który będzie pozytywnym elementem szukającym rozwiązania w sytuacjach patowych. Natomiast D. Hebda dodaje, że on sam nie jest "farbowanym lisem", który był już w niejednej strukturze partyjnej.

A jeśli chodzi o przyszłość Radomia to kandydat widzi ją w inwestycjach w Rynek i Stare Miasto.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL