Nowy numer 8/2019 Archiwum

Jest już krzyż

Zwieńczył szczyt kaplicy Centrum Wieczystej Adoracji, które powstaje w Jedlni Kolonii, na skraju Puszczy Kozienickiej.

Ponad 3-metrowy krzyż, ufundowany przez jednego z darczyńców, został wykonany z polerowanej stali szlachetnej. W podniesieniu go na wysokość kilkunastu metrów nad szczyt kaplicy pomagał dźwig. Specjalnie zaprojektowana stalowa konstrukcja dała możliwość połączenia krzyża z drewnianymi elementami więźby dachowej.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy na placu budowy wykonano bardzo wiele prac. Ukończono drugą kondygnację domu dla sióstr. Kolejnym etapem prac będzie budowa dachu. Powstała również podmurówka i ogrodzenie terenu.

W Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II Pan Jezus będzie adorowany 24 godziny na dobę, a modlitwa wstawiennicza obejmie rodziny. Do jego budowy została powołana Fundacja „Płomień Eucharystyczny”, która zbiera pieniądze na ten cel.

Jak informuje ks. Sławomir Płusa, koordynator krajowy Odnowy w Duchu Świętym i prezes Fundacji "Płomień Eucharystyczny", do utworzenia takiego centrum zainspirował o. Joseph Vadakkel, który w Jedlni, w ośrodku "Zacisze", regularnie prowadzi rekolekcje.

W centrum, oprócz kaplicy, będą mieszkania dla zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, które staną się kustoszkami tego miejsca, i dla kapłana, który będzie tu posługiwał, oraz pokoje gościnne dla tych, którzy będą chcieli zatrzymać się tam na dłużej.

Dzieło powstaje wyłącznie z dobrowolnych wpłat ludzi dobrej woli. Wszelkie informacje o możliwości wsparcia budowy Centrum Wieczystej Adoracji znajdują się na stronie www.eucharystycznyplomien.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL