Diecezjalna rozgłośnia ma 25 lat. Radio AVE, którego kontynuatorem jest Radio Plus Radom, była pierwszą niepubliczną rozgłośnią w Radomiu.
Od kilku lat fenomenem rozgłośni jest audycja "Kwadrans dla Pasterza", cotygodniowa rozmowa z ordynariuszem bp. Henrykiem Tomasikiem.
Tych audycji jest już bardzo dużo. Wszystkie są na naszej stronie internetowej. To jest bardzo duży wysiłek pasterza diecezji, by co tydzień spotykać się na antenie, komentować bieżącą rzeczywistość. Trzeba to docenić i za to podziękować. Jest tam również miejsce na systematyczną katechezę ordynariusza. Aktualnie prowadzimy nauczanie o liturgii.
W tygodniowej ramówce radia jest także miejsce na spotkanie z naszą redakcją.
"Radio Plus Gość", nasza cotygodniowa rozmowa, toczy się od kilku lat. Przez jej pryzmat możemy zrobić wycieczkę i skomentować okiem naszych dwóch mediów lokalnych to, co się aktualnie dzieje. I chcę podkreślić, że w Kościele media katolickie nie powinny konkurować, ale powinny się uzupełniać. Jest miejsce dla wielu różnych formatów, sposobów prezentowania życia Kościoła. I to jest bogactwo i efekt naszej współpracy.
A co jest specyfiką Plusa w kontekście innych regionalnych rozgłośni?
Jest wiele ciekawych programów, szczególnie zachęcałbym do słuchania audycji publicystycznych, które pokazują wachlarz tematów, jakimi zajmuje się nasza rozgłośnia. Bardzo mocny akcent tworzy praca reporterów lokalnych, którzy codziennie zbierają materiały o tym, co się dzieje, i tworzą programy informacyjne. I do tego wyróżnik naszej rozgłośni wśród rozgłośni lokalnych - zajmujemy się całym regionem, a nie tylko miastem Radom.
Jubileusz jest zawsze okazją do spojrzenia wstecz, podsumowań i podziękowań. Ale to również patrzenie w przyszłość. Co czeka tuż za horyzontem, a może to jutro już widać?
Nadal chcemy się rozwijać, bo trzeba się rozwijać. Dziś wyzwaniem dla całej radiofonii jest cyfryzacja, przejście, jak kilka lat temu w telewizji, na nadawanie cyfrowe. Powiększy się liczba dostępnych rozgłośni, będzie większy pluralizm. Także radiofonia katolicka stawia sobie pytania o skutki cyfryzacji. Nie wiemy tego, na ile będzie stać diecezję, by utrzymać taką rozgłośnię, ale upatrujemy w tym również szansy. Tak jak 25 lat temu radio otrzymało koncesję i było pierwszym niepublicznym radiem w Radomiu, tak teraz wierzę, że damy radę podtrzymać markę i pozycję wśród słuchaczy.