Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kliknij za życiem

Członkowie Akcji Katolickiej z diecezji radomskiej włączyli się w ogólnopolską kampanię promującą życie.

Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na dar życia i upomnieć się o uszanowanie jego świętości.

- W Sejmie procedowany jest projekt "Zatrzymaj aborcję", przygotowany przez obywatelską inicjatywę ustawodawczą. Ogranicza on możliwość zabijania dzieci w łonie matki ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Pomimo że posłowie zgłosili do Trybunału Konstytucyjnego niezgodność z konstytucją obecnie działającej ustawy "O planowaniu rodziny...", nie powinno się dalej zwlekać z procedowaniem obywatelskiego projektu przez Sejm. Dlatego zorganizowaliśmy tę akcję - mówi Teresa Połeć, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. - Za przykładem św. Jana Pawła II, naszego patrona, zachęcamy też do modlitwy w intencji obrony życia nienarodzonych.

Informacje o akcji można znaleźć na plakatach, billboardach i tablicach świetlnych.

Tam, gdzie AK ma swoje parafialne oddziały, pojawiły się plakaty promujące kampanię. W Radomiu co 10 minut na telebimach przy ul. Traugutta naprzeciwko dworca i u zbiegu ulic Maratońskiej i Limanowskiego wyświetlane są spoty, a na ogrodzeniu kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego zawisł billboard.

- Bardzo dziękuję proboszczowi ks. kan. Romanowi Adamczykowi za to, że umożliwił nam jego powieszenie. Na billboardzie jest obraz dziecka w 8. tygodniu życia, a obok napis: "Żyjesz, bo Twoi Rodzice Cię kochali". Bardzo nam zależy, by ten przekaz trafił do serc ludzi - tłumaczy T. Połeć.

Każdy, kto chce włączyć się w kampanię, może umieścić w internecie plakat, który można pobrać na www.ak.radom.pl. Wystarczy kliknąć w napis: "Pobierz plakat" (#ZaZyciem).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama