Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zbadaj się już teraz

Zaproszenie do Muzeum Wsi Radomskiej na bezpłatne badania w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia.

Bezpłatne badania profilaktyczne będą wykonywane 23 września od 13.00 do 18.00 w Muzeum Wsi Radomskiej przy ul. Szydłowieckiej. Wydarzenie to, w formie Pikniku Rodzinnego z Sercem - Zdrowe Mazowsze, odbędzie się z okazji Światowego Dnia Serca. Badania wykonywać będzie wykwalifikowany personel medyczny Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, a są one skierowane do mieszkańców Radomia i okolic.

W ramach badań profilaktycznych będzie można zbadać: ciśnienie tętnicze, pojemność płuc (spirometria), poziom cholesterolu, glikemię, słuch (słuchobus), densytometrię (gęstość kości) oraz wykonać badanie przesiewowe - test anty-HCV. Podczas pikniku będą odbywać się pokazy samobadania piersi przy użyciu fantomu oraz edukacja w zakresie profilaktyki i chorób piersi, uczestnicy otrzymają informacje w zakresie chorób układu krążenia i szczepień przeciwko grypie, kleszczy i grzybów, a fizjoterapeuta zaprasza na naukę nordic walking.

Na pikniku nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Dobrą zabawę zapewnią animatorzy. Zapraszają na: malowanie twarzy, modelowanie baloników, konkursy z nagrodami, zabawy z maskotką - misiem Szkoły Promocji Zdrowia, konkurs plastyczny dla rodzin.

W czasie pikniku Katarzyna Michniewska oraz Maciej Orłoś przekażą informacje na temat problemów i zagadnień ekologicznych, tj. smogu, spalania odpadów i ich segregacji. Ponadto odbędzie się występ magika prezentującego elementy wiedzy o segregacji śmieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama