Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nagrodzą żyjącego miłością

Do 10 października kapituła Funduszu im. bp. Jana Chrapka czeka na zgłoszenia kandydatur do nagrody Viventi Caritate (Żyjącemu Miłością).

Nagroda przyznawana jest osobom i instytucjom, których działalność pozostawia trwałe ślady.

Fundusz w ten sposób nagradza ludzi, którzy przeżywają swoje życie - jak pisał bp Jan Chrapek - "z pasją wiary i chęcią służenia Chrystusowi w bliźnich, którzy w codziennym, cichym, często heroicznym trudzie zmieniają rzeczywistość wokół siebie".

- Nagroda przyznawana jest osobom i instytucjom z diecezji radomskiej za wybitną działalność na polu charytatywnym, społecznym, kulturalnym, która inspirowana jest ewangeliczną wrażliwością i usiłowaniem dania czynnej odpowiedzi na wezwanie Chrystusa: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Ma ona w szczególny sposób utrwalić pamięć o bp. Chrapku, który tak pięknie zaznaczył się w naszej diecezji aktywnością skierowaną ku drugiemu człowiekowi - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Zgłoszenie powinno zawierać: dokładne dane teleadresowe kandydata i podmiotu zgłaszającego, opis dokonań poparty możliwie szeroką dokumentacją (artykuły prasowe, opinie, świadectwa). Dokumenty można osobiście przynieść do siedziby Caritas Diecezji Radomskiej, przesłać pocztą (ul. Kościelna 5, 26-600 Radom) lub drogą elektroniczną: e-mail: radom@caritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama