Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szlachetna Paczka po raz 8.

Chcą pomóc około 200 rodzinom w Radomiu i okolicy. Potrzebują wolontariuszy.

Projekt Szlachetna Paczka już po raz 8. realizowany jest w Radomiu. W mieście działają 2 rejony - Radom Północ i Śródmieście. Każdy z nich chce wesprzeć około 90 rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji.

- Teraz jesteśmy na etapie poszukiwania wolontariuszy. Każdy, kto chce do nas dołączyć, musi zarejestrować się na stronie www.superw.com. Wstąpienie do takiego wolontariatu to niesamowita sprawa. Oprócz wewnętrznej satysfakcji, którą wolontariusz czerpie z tego, że pomaga potrzebującym, może się sam rozwijać, zdobywać nowe kompetencje, umiejętności i poznawać niesamowitych ludzi - mówi Katarzyna Rylska, lider rejonu Radom Północ, która w ubiegłym roku zgłosiła się do projektu jako wolontariuszka. Jak przyznaje, decyzja była spontaniczna, ale bardzo trafiona.

Osoby, które chcą zostać wolontariuszami Szlachetnej Paczki, powinny przede wszystkim lubić wyzwania i nie bać się ich. Powinny być komunikatywne i otwarte na drugiego człowieka.

Poszukiwane są również rodziny, które zostaną obdarowane przez darczyńców. Pomoc otrzymają te osoby, które mimo tego, że znalazły się w trudnej sytuacji, chcą z niej wyjść i walczyć o każdy następny dzień.

- Aby nasza pomoc była mądra, kierujemy się zasadą, że to my szukamy rodzin. Rodziny nie mogą się do nas same zgłaszać. Dlatego współpracujemy z parafiami, księżmi, fundacjami, Caritas Diecezji Radomskiej. Zachęcamy też osoby prywatne, by zgłaszały do nas rodziny potrzebujące pomocy poprzez e-mail: szlachetni.paczkowi@gmail.com - mówi liderka.

W obu radomskich rejonach jest już zarejestrowanych ponad 50 wolontariuszy, którzy z zapałem włączyli się w projekt. Potrzeba ich więcej. K. Rylska nie chce komentować sytuacji, jaka zaistniała wokół Stowarzyszenia "Wiosna" po oskarżeniu jej prezesa ks. Jacka Stryczka o mobbing. Odsyła do oświadczenia wydanego przez to stowarzyszenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama