Nowy numer 2/2021 Archiwum

Trafiona decyzja

Pomagają tym, którzy – choć znaleźli się w trudnej sytuacji – chcą walczyć o każdy dzień.

Projekt Szlachetna Paczka już po raz 8. realizowany jest w Radomiu. W mieście działają dwa rejony – Radom Północ i Śródmieście. Każdy z nich chce wesprzeć około 90 rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. – Jesteśmy na etapie poszukiwania wolontariuszy. Każdy, kto chce do nas dołączyć, musi zarejestrować się na stronie www.superw.com. Wstąpienie do takiego wolontariatu to niesamowita sprawa. Oprócz wewnętrznej satysfakcji, którą wolontariusz czerpie z tego, że pomaga potrzebującym, ma on szansę rozwoju, zdobywania nowych kompetencji, umiejętności i poznania wspaniałych ludzi – mówi Katarzyna Rylska, lider rejonu Radom Północ, która w ubiegłym roku zgłosiła się do projektu jako wolontariuszka.

Jak przyznaje, decyzja była spontaniczna, ale bardzo trafiona. Osoby, które chcą zostać wolontariuszami Szlachetnej Paczki, powinny przede wszystkim lubić wyzwania i nie bać się ich. Powinny być komunikatywne i otwarte na drugiego człowieka. Poszukiwane są również rodziny, które zostaną obdarowane przez darczyńców. Pomoc otrzymają te osoby, które mimo że znalazły się w trudnej sytuacji, chcą z niej wyjść i walczyć o każdy następny dzień. – Aby nasza pomoc była mądra, kierujemy się zasadą, że to my szukamy rodzin. Dlatego współpracujemy z parafiami, księżmi, fundacjami, Caritas Diecezji Radomskiej. Zachęcamy też osoby prywatne, by zgłaszały do nas rodziny potrzebujące pomocy poprzez e-mail: szlachetni.paczkowi@gmail.com – wyjaśnia liderka.

W obu radomskich rejonach jest już zarejestrowanych ponad 50 wolontariuszy, którzy z zapałem włączyli się w projekt. Potrzeba ich więcej. K. Rylska nie chce komentować sytuacji, jaka zaistniała wokół Stowarzyszenia „Wiosna” po oskarżeniu jej prezesa ks. Jacka Stryczka o mobbing. Odsyła do oświadczenia wydanego przez to stowarzyszenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama