Nowy numer 43/2020 Archiwum

Chcemy zbliżyć ich do Boga

Po wakacyjnej przerwie pełną parą rozpoczyna swoją działalność Duszpasterstwo Akademickie.

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu zaprasza na spotykania nie tylko studentów, ale też młodych, którzy już pracują. - U nas spotykają się ludzie w wieku tzw. okołostudenckim. Ten termin określa osoby między 18. a 35. rokiem życia. Naszym zadaniem jest opieka nad nimi. Chcemy zbliżyć je do Pana Boga, otworzyć je bardziej na Kościół, ale też otworzyć na samych siebie i pozwolić, by zrozumiały, jakie jest ich miejsce w świecie i Kościele - mówi ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki z dwuletnim stażem.

Od tego roku nowym duszpasterzem akademickim został ks. Arkadiusz Bernat. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 2008 roku. 2 lata był wikariuszem w parafii pw. bł. Annuarity na radomskim Michałowie. Potem studiował psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zdobył też licencjat rzymski z duszpasterstwa rodzin.

Ideałem pracy z młodzieżą dla ks. Bernata jest św. Jan Paweł II. - Mam takie obrazy przed oczami - kajaki, narty, wyjścia w góry, a przede wszystkim to, że papież towarzyszył młodym. Jako kapłan i psycholog czuję, że moja nowa posługa będzie przede wszystkim czasem towarzyszenia młodym we wchodzeniu w nowe role, w poszukiwaniu przez nich tożsamości - mówi ks. Bernat.

Spotkania w DA, a jest ich wiele, prowadzą sami młodzi. Księża im towarzyszą. W tym roku będą takie, które już się sprawdziły, ale też trochę nowości.

Tradycyjnie DA zaprasza na kursy Alpha, które rozpoczną się wspólną kolacją 15 października o 19.00. Raz w miesiącu będzie pojawiał się Andrzej Śmiech. Panie zaproszone są do udziału w „Całkiem innej - kobiecie w blasku Stwórcy”, a panowie - w typowo męskich spotkaniach „Strongmeni”. 11 października o 19.30 gościem będzie Jacek Pulikowski. I w tym roku nie zabraknie „Poznajek”, czyli chrześcijańskiego speed datingu.

W czwartki o 19.00 DA zaprasza na piłkę nożną do hali sportowej przy ul. Energetyków. W pierwszy piątek miesiąca będzie wieczór z Jezusem, który rozpocznie się o 20.00. W drugi i czwarty piątek miesiąca będą spotykać się osoby, które już ukończyły studia. W trzeci piątek miesiąca o 19.30 są spotkania Taizé. W pierwsze soboty miesiąca, w nawiązaniu do objawień fatimskich, duszpasterze będą organizować spotkania w kaplicy, a co dwa miesiące zorganizują wyjazd młodych do sanktuarium maryjnego.

Przez cały październik o 21.15 w kaplicy DA młodzi i duszpasterze wspólnie odmawiają Różaniec. Inauguracja roku akademickiego odbędzie się w kaplicy 25 października o 19.00. Do udziału w niej zaproszeni są pracownicy radomskich szkół wyższych i studenci. Duszpasterze zapraszają też środowisko akademickie miasta na Msze św. im dedykowane. W każdą niedzielę będą sprawowane o 20.00 w katedrze i 20.20 - w kościele św. Jadwigi na os. Akademickim.


Więcej o Duszpasterstwie Akademickim w wydaniu papierowym "AVE Gościa Radomskiego" nr 40 na 7 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama