Nowy numer 8/2019 Archiwum

Kawa na rozgrzewkę

Streetworkerzy prowadzą zbiórkę produktów, by pomóc bezdomnym przetrwać jesień i zimę.

Od 15 października rusza akcja organizowana przez Dagmarę Kornacką i Karola Majewskiego, streetworkerów Caritas Diecezji Radomskiej, która polega na zbiórce kawy, herbaty i cukru. Nazwali ją "Sam uśmiech w dzień mglisty to za mało, trochę kawy lub herbaty by się zdało".

- Nasi podopieczni przychodzą do nas i pytają, czy nie mamy kawy lub herbaty, bo jest zimno. Postanowiliśmy w tym trudnym czasie wesprzeć ich tymi gorącymi napojami, które rozgrzewają organizm. Bezdomni zamieszkujący pustostany mają są wyziębieni. W takim stanie ludzki organizm narażony jest na bardzo poważne choroby. Nieleczone - w skrajnych przypadkach - prowadzą również do śmierci. Będziemy wdzięczni za każdą paczkę kawy, herbaty, cukru. Proszę pamiętać, by produkty miały ważny termin przydatności - mówi K. Majewski.

Akcja potrwa do końca listopada. Produkty można przynosić do Schroniska dla Bezdomnych i Noclegowni Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Zagłoby 3 w Radomiu 7 dni w tygodniu do godz. 22.

- Dzięki tej zbiórce bezdomni będą mogli zjeść suchy posiłek, ogrzać się, pijąc kawę lub herbatę w budynku noclegowni. Wiemy, że ludzi o dobrym sercu w Radomiu nie brakuje. Przekonaliśmy się o tym przy okazji zbiórki wody - zachęca do włączenia się w akcję D. Kornacka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL