Nowy numer 8/2019 Archiwum

30 plansz historii

W katedrze Opieki NMP w Radomiu można oglądać wystawę "W drodze do niepodległości".

Wystawa, której celem jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, czynna jest w czasie trwania Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, czyli od 7 do 13 października. Znajduje się w bocznej nawie katedry.

Składa się na nią 30 plansz, które prezentują trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości i tworzenia struktur państwowości.

- Jest to wystawa przygotowana przez kilka podmiotów, między innymi Archiwum Akt Nowych, Narodowe Archiwum Cyfryzacji. Przedstawia ważne wydarzenia od 1914 do 1924 roku, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość. Znajdziemy tam fotografie ojców Niepodległej, między innymi Piłsudskiego, Paderewskiego oraz istotne teksty opisujące wydarzenia, postaci, które wpłynęły na odzyskanie niepodległości. Jest to bardzo ciekawa i edukacyjna wystawa. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do jej obejrzenia, a zwłaszcza młodych ludzi - zachęca bp Piotr Turzyński.

Katedra radomska jest otwarta w ciągu dnia. Wystawę można zwiedzać codziennie poza godzinami trwania nabożeństw.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL