Nowy numer 43/2019 Archiwum

Studium Życia Rodzinnego zaprasza

- W tym roku dodatkowo wprowadziliśmy wykład z psychologii małżeństwa i rodziny - mówi Kamila Rzepka.

W najbliższą sobotę 13 października o 9.00 w Radomiu przy ul. Malczewskiego 1 (wejście od ul. Tybla) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Studium Życia Rodzinnego. Studium jest organizowane dla młodych małżeństw, chcących pogłębić wiedzę dotyczącą katolickiej wizji małżeństwa i rodziny, nauczyć się naturalnych metod planowania rodziny. - Zapraszamy też osoby, które chciałyby w przyszłości pracować w Parafialnych Poradniach Rodzinnych, zapraszamy także narzeczonych, chcących lepiej przygotować się do zawarcia małżeństwa - mówi Kamila Rzepka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

Spotkania w studium trwają 10 miesięcy (od września do czerwca). Wykłady odbywają się w drugą sobotę miesiąca i prowadzone są przez duszpasterza rodzin ks. Sławomira Adamczyka i K. Rzepkę. - W tym roku dodatkowo wprowadziliśmy wykład z psychologii małżeństwa i rodziny. Tu zwracamy przede wszystkim uwagę na systemowe ujęcie rodziny, etapy w cyklu życia rodziny, komunikację interpersonalną w małżeństwie i rodzinie, tematykę więzi małżeńsko-rodzinnych, ale też takim ciekawym zagadnieniem jest małżeństwo i rodzina w różnych kulturach - wyjaśnia pani Kamila. Po ukończeniu studium otrzymuje się stosowne zaświadczenie, które upoważnia do podjęcia pracy w Parafialnej Poradni Życia Rodzinnego. - Dodatkowo zachęcamy takie osoby, aby podjęły jeszcze kurs nauczyciela naturalnego planowania rodziny - dopowiada pani Kamila.

Spotkania organizuje Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama