Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nie odpuszczą zbiórki

Chcieli żółtym kolorem zalać miasto, by uczcić 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu przy PSP nr 32 w Radomiu po raz drugi w październiku kwestowali na rzecz fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która wspiera uzdolnioną młodzież z mniej zamożnych rodzin. - Pierwszy raz - 9 października - żeby trochę się pokazać przed Dniem Papieskim. Chodziło nam o to, by ludzie dowiedzieli się, że taka zbiórka będzie prowadzona. 16 października chcieliśmy żółtym kolorem zalać miasto, aby uczcić 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - mówi katechetka Ewa Mężyk, która wraz z Anetą Stefańską i Pauliną Skórnicką są opiekunkami szkolnego wolontariatu.

Przed kwestą na katechezach uczniowie dowiedzieli się o Dniu Papieskim i rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. - Dzieci nie znają papieża, ale mają rodziców czy dziadków, którzy byli na Mszy św. celebrowanej przez Jana Pawła II czy u Ojca Świętego w Rzymie. To jest dla nich ważne, o tym opowiadają. Tłumaczyłam wolontariuszom, po co idą i dlaczego. Oni tu dziś są, bo tego sami chcą. Nie odpuszczą zbiórki na Dzień Papieski - tłumaczy E. Mężyk.

Mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek, rozmawiali z wolontariuszami i dziękowali im za inicjatywę. - Podczas tych zbiórek dzieci uczą się różnych rzeczy, m.in. i tego, by być życzliwym dla tych, którzy są mało życzliwi dla nich, bo i takie sytuacje ich spotykają. Wtedy reagowali pięknie. Jeżeli ktoś odmawiał wsparcia fundacji i do nich odzywa się w sposób niewłaściwy, mówili: "Bardzo dziękujemy, przepraszamy, nie chcieliśmy przeszkadzać" - mówi katechetka.

W tym roku wolontariusze z PSP nr 32 po raz pierwszy pomagali w adresowaniu pakietów na Dzień Papieski, które były rozsyłane do wszystkich parafii w naszej diecezji. - Byli bardzo zadowoleni. W 20 minut zaadresowali 600 kopert - chwali swoich podopiecznych E. Mężyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama