Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kalendarz ze św. Janem Pawłem II

Dochód z niego wesprze niepełnosprawnych młodych ludzi. Będzie rozprowadzany w parafiach i radomskich księgarniach.

Ukazał się kalendarz diecezji radomskiej na 2019 rok. W związku z 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II. Na kartach kalendarza znalazły się fotografie obrazów przedstawiających Ojca Świętego namalowanych przez polskich malarzy. Wizerunki dopełnione są sentencjami wyrażającymi główne przesłania pontyfikatu papieża Polaka.

- Są to niejako napomnienia w stosunku do nas, Polaków, jako wspólnoty i dla każdego z osobna - wyjaśnia Zbigniew Miazga z Funduszu im. bp. Jana Chrapka, który jest wydawcą kalendarza.

Na dwóch kartach w przystępny sposób została przypomniana nauka Kościoła o uzyskiwaniu odpustów.

Kalendarz jest dostępny w parafiach diecezji radomskiej oraz w dwóch radomskich księgarniach: św. Kazimierza przy ul. Malczewskiego 1 i Maryjackiej przy ul. Sienkiewicza 13.

- Jak każdego roku ofiary za kalendarz przeznaczone zostaną na szeroko pojmowaną działalność pomocową dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej prowadzoną przez Fundusz im. bp. Jana Chrapka, również poprzez program stypendialny. Zachęcamy gorąco do nabywania kalendarza. Jest to element, który w pewien sposób określa naszą diecezjalną wspólnotę. Cieszmy się przez cały rok uśmiechającym się do nas Janem Pawłem II z obrazów polskich artystów malarzy - zachęca Z. Miazga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama