Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podziękujmy za Żywy Różaniec

- Bądźmy zjednoczeni na modlitwie ze wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca - zachęca ks. kan. Szymon Mucha.

W najbliższy czwartek, 25 października, przypada VII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca.

Ksiądz S. Mucha, kustosz sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego i krajowy moderator Żywego Różańca, zaprasza wszystkich członków Żywego Różańca Diecezji Radomskiej, by zgromadzili się tego dnia w swoich parafialnych kościołach na nabożeństwie różańcowym i w duchowej łączności trwali na adoracji i modlitwie, dziękując za Dzieło Żywego Różańca w Polsce. Zachęca też do modlitwy w intencji beatyfikacji sługi Bożej Pauliny Jaricot, która wśród wielu dzieł założyła m.in. Żywy Różaniec i Dzieło Rozkrzewiania Wiary. Sługą Bożą ogłosił ją 25 lutego 1963 r. papież Jan XXIII.

- Tych, którym siły i zdrowie nie pozwolą być w kościele, proszę gorąco o włączenie się do tej modlitwy w swoim domu, czy na szpitalnym łóżku. Tego dnia bądźmy razem zjednoczeni na modlitwie ze wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w całej Polsce - zachęca ks. Mucha.

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot:

Panie Jezu Chryste, Ty po zmartwychwstaniu powiedziałeś do apostołów: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu" (Mk 16,15). Ty poprzez wieki duchem głoszenia Dobrej Nowiny napełniasz swoich wyznawców, a spośród nich wybrałeś Paulinę Jaricot i natchnąłeś ją, by całkowicie poświęciła się współpracy misyjnej, zakładając Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Żywy Różaniec. Spraw, by za jej przykładem jak najwięcej chrześcijan płonęło duchem głoszenia Ewangelii, objawiając Twoją nieskończoną miłość.

Za wstawiennictwem czcigodnej sługi Bożej Pauliny udziel mi łaski ...................., o którą szczególnie Cię proszę. Zechciej ją wsławić cudownym znakiem, aby Kościół, który uznał heroiczność jej cnót, mógł rychło zaliczyć ją w poczet błogosławionych. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama