Nowy numer 2/2021 Archiwum

Uśmiech Pana Boga

Tegoroczną nagrodę „Viventi Caritate” (Żyjącemu Miłością) otrzymały siostry dominikanki z Broniszewic.

To te zakonnice, które podbiły media filmikiem, gdzie naśladują kroki pingwinów. Szukały w ten sposób finansowego wsparcia dla budowy „Domu dla chłopaków”, ośrodka opieki, w którym niejeden z podopiecznych, ze względu na stan zdrowia, zostanie do końca życia. – Ta nagroda to uśmiech Pana Boga dla naszego zgromadzenia. Tak trudna praca potrzebuje tego uśmiechu. Warto żyć miłością. Dziękujemy za przyznanie nam nagrody i serdecznie zapraszamy do Broniszewic w Wielkopolsce, do domu, który jest cudem – powiedziała po odebraniu wyróżnienia dominikanka s. Eliza Myk.

W radomskiej katedrze sprawowana była Msza św. w rocznicę śmierci bp. Jana Chrapka, drugiego radomskiego ordynariusza, który zapisał się w pamięci jako pasterz zatroskany o wykluczonych i najbardziej potrzebujących wsparcia. – Nikt nie rozumiał biedy tak jak on – powiedział w homilii bp Henryk Tomasik, cytując osobę, która znała i ceniła działalność bp. Chrapka.

Nagroda „Viventi Caritate” przyznawana jest corocznie przez Fundusz im. bp. Jana Chrapka. Kapituła nagrody wyszukuje w diecezji i poza nią osoby, które zapisały się w wyjątkowy sposób w dziele pomagania. – Wśród nagrodzonych przez nas w minionych latach jest między innymi papież Benedykt XVI – przypomniał Zbigniew Miazga, jeden z inicjatorów fundacji i doroczne go wyróżnienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama