Nowy numer 43/2020 Archiwum

Apele Młodych na koniec sztafety

Młodzież spotka się w 15 miejscach diecezji radomskiej, by wspólnie wielbić Boga.

W sobotę, 27 października, kończy się w naszej diecezji modlitewna sztafeta w intencji Synodu Biskupów, który odbywa się w Rzymie. Jej finałem będą Apele Młodych, organizowane w Centrach Duszpasterstwa Młodzieży.

– Nasza młodzież potrzebuje doświadczenia wspólnoty, potrzebuje także doświadczenia wspólnoty wiary. Jestem bardzo wdzięczny księżom, katechetom za zorganizowanie tych spotkań. To jest także szansa, by młodzież głębiej poznała Kościół. Św. Jan Paweł II mówił do młodych: „Jeżeli kochacie Jezusa, kochajcie Kościół”. Tego typu spotkania służą poznawaniu Kościoła, odkrywaniu prawdy o Kościele, niezwykle ważnej prawdy, że jesteśmy wewnątrz Kościoła. To jest wielkie zadanie dla młodzieży, ale także dla wszystkich, którzy się opiekują młodzieżą. Zachęcam do udziału w tych apelach, które są wyznaniem wiary i doświadczeniem tajemnicy Kościoła – mówił bp Henryk Tomasik.

Najwcześniej na Apel Młodych zaprasza Centrum Jedlińsk. Odbędzie się on tam już dziś, 26 października, w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja o 19.00 pod hasłem "Taka właśnie jest miłość".

Pozostałe apele odbędą się w sobotę 27 października.

W Iłży Apel Młodych rozpocznie się w kościele parafialnym o 10.00. W programie są: adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, nabożeństwo pokutne, spowiedź, Msza św. z nauką. Spotkanie, które będzie przebiegało pod hasłem: "Św. Franciszek z Asyżu uczy rozeznawania powołania", poprowadzi o. Adam Wólczyński, bernardyn.

Młodzi z dekanatów czarneckiego i koneckiego spotkają się w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich. Początek o 11.00. W programie m.in.: świadectwa powołania, celebracja słowa Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Mieszkańcy dekanatów kozienickiego i głowaczowskiego spotkają się w parafii Świętej Rodziny w Kozienicach o 10.00. Zaproszenie kierowane jest do młodzieży, a szczególnie do kandydatów do bierzmowania.

W kościele parafialnym w Lipsku młodzież spotka się o 18.00. Wystąpią zespół Muode Koty i PROGRESS. Będą świadectwa, uwielbienie, adoracja.

Młodzi z dekanatów opoczyńskiego i drzewickiego spotkają się w kolegiacie św. Bartłomieja w Opocznie już o 9.00. W programie spotkania adoracja Najświętszego Sakramentu i koncert. Wystąpi Piotr Plichta "POISON".

Pionkowski apel rozpocznie się o 19.00 w parafii NMP Królowej Polski pod hasłem: "Młodzi nadzieją...". W programie są: śpiewy lednickie, świadectwa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W Przedborzu młodzi spotkają się o 10.00. Apel rozpocznie Droga Krzyżowa na Golgocie Przedborskiej. Będzie Różaniec, konferencja, Msza św. Jako pamiątkę spotkania młodzi otrzymają dziesiątkę różańca.

W Przysusze apel rozpocznie się o 13.00 w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji. Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Czy ty odnalazłeś już swoje powołanie?".

W Skarżysku-Kamiennej młodzi spotkają się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Początek już o 10.00.

W Radomiu młodzi udadzą się do katedry Opieki NMP na spotkanie pod hasłem "Jemu zależy na was". Apel rozpocznie się o 19.00 zawiązaniem wspólnoty. Będzie celebracja Słowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.

W Skarżysku-Kamiennej Apel Młodych odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Początek o 10.00.

W Starachowicach Dzień Młodych rozpocznie się o 18.45 w kościele Wszystkich Świętych. Będzie pantomima, adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie. Organizatorzy przygotowali słodką niespodziankę.

W kościele farnym św. Zygmunta w Szydłowcu odbędzie się Apel Młodych dla dekanatów szydłowieckiego i wierzbickiego. Rozpocznie się o 19.00. Młodzież usłyszy świadectwa. Program zakończy Apel Jasnogórski. Patronatem spotkania jest Sławomir Szmal, były bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej i były zawodnik PGE VIVE Kielce.

Centrum DM Tomaszów Mazowiecki Apel Młodych organizuje w sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Paradyżu. Początek o 10.30.

W sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole Apel Młodych organizuje Centrum DM Zwoleń. Spotkanie rozpocznie się o 9.45.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama