Nowy numer 3/2019 Archiwum

To znakomity wynik!

Ponad 41 tys. zł przyniosła kwesta na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu.

Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego, wraz z wolontariuszami, prowadził kwestę na nekropolii przy ul. Limanowskiego od 1 do 3 listopada. Komitet składa podziękowanie za wszystkie datki na odnowę zabytkowych nagrobków.

- Jako komitet i parafia św. Wacława, która jest zarządcą cmentarza, dziękujemy wszystkim, którzy choćby najmniejszą sumą wsparli renowację zabytkowych pomników na naszej ponad 200-letniej nekropolii. W tym roku uzyskaliśmy sumę 41 tys. i 10 zł. To znakomity wynik, drugi w historii zbiórek po 2010 r., kiedy do naszych puszek trafiło 50 tys. zł. Pieniądze z tegorocznej zbiórki pozwolą na uzupełnienie płatności za odnowę pomnika ks. Michała Kobierskiego - zasłużonego proboszcza radomskiej fary, który wspierał powstańców styczniowych - i pozwolą nam na kolejne renowacje w roku 2019 - podsumowuje kwestę Sławomir Adamiec, zastępca przewodniczącego zarządu SKOZCR w Radomiu.

Komitet dziękuje przede wszystkim kwestującym wolontariuszom. - Darowizny zbierało 180 osób. W sposób szczególny dziękujemy młodzieży radomskich szkół; w tym roku kwestowało aż 110 osób. Dla mnie osobiście bardzo ważnym symbolem tej kwesty jest uczennica z XIII LO, która drugiego dnia samotnie kwestowała do ostatniej chwili obok pomników katyńskich i dokładnie o godz. 15, kiedy kończyliśmy kwestę, jako ostatnia oddała puszkę. To piękny przykład młodej, dumnej Polki i przykład dla młodego pokolenia, miłości ojczyzny, szczególnie ważny w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To było naprawdę wzruszające - mówi S. Adamiec.

  Sławomir Adamiec z wolontariuszami
Archiwum SKOZCR w Radomiu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy