Nowy numer 4/2021 Archiwum

Weekend pod namiotami w skansenie

Zanosi się na wyjątkowe Diecezjalne Dni Młodzieży 2019. Impreza odbędzie się w czerwcu.

Młodzi nie tylko zjawią się w radomskim skansenie, ale będą tam obozować od piątku do niedzieli. Będą warsztaty, spotkania i koncert, czas na modlitwę i zawieranie nowych znajomości. Już teraz podpisano specjalny list intencyjny między Muzeum Wsi Radomskiej a duszpasterstwem młodzieży diecezji radomskiej.

Idea Diecezjalnych Dni Młodzieży w tym miejscu jest pokłosiem sukcesu sprzed dwóch lat. W ramach Dni w Diecezjach podczas Światowych Dni Młodzieży latem 2016 r. radomski skansen gościł młodych z całego świata. - To było wyjątkowe wydarzenie. Kilkadziesiąt kół gospodyń wiejskich nie tylko ich nakarmiło, ale także pokazało piękno i bogactwo polskiej kuchni. Potem widzieliśmy, jak strona internetowa Muzeum Wsi Radomskiej jest odwiedzana przez użytkowników z całego świata. To była wielka promocja polskich ŚDM i zarazem naszego regionu - mówi Ilona Jaroszek, dyrektor MWR w Radomiu.

Dwa lata po tym wydarzeniu zrodził się pomysł, by młodzi znów wrócili do radomskiego skansenu, ale w nowej odsłonie. Mają tu rozbić namioty i w scenerii radomskiej wsi pozostać na cały weekend.

- To będzie trzydniowe wydarzenie - Diecezjalne Dni Młodzieży, jakie odbędą się w połowie czerwca 2019 roku. By to się stało, podpisaliśmy stosowny list intencyjny między diecezją radomską a Muzeum Wsi Radomskiej - mówi Otylia Sałek w diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży.

- Plan spotkań zakłada, że będą to imprezy o charakterze kulturalnym i religijnym. Będą warsztaty, kurs pierwszej pomocy i - oczywiście - modlitwa. W centrum znajdzie się wspaniały koncert, połączony ze świadectwami ludzi, którzy odkryli w swoim życiu Chrystusa. Jednocześnie radomski skansen to miejsce, które uświadomi, że jesteśmy w centrum tego, co polskie, co jest naszym wielowiekowym dziedzictwem - mówi ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama