Nowy numer 2/2021 Archiwum

Będą modlić się o pokój na świecie

Do końca listopada można zapisywać się na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które w tym roku odbędzie się w Madrycie.

Jak co roku wyjazd na Taizé dla osób między 17. a 35. rokiem życia organizują Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu i fundacja "Młodzi Radom”.

- Są to spotkania dla młodych chrześcijan. W jednym miejscu spotykają się protestanci, prawosławni, katolicy i inne odłamy chrześcijaństwa, by modlić się o pokój na świecie, poznać się i porozmawiać. Tam pogłębiamy swoją wiedzę, dialog międzywyznaniowy. Te spotkania bardzo nas ubogacają, jednoczą, wyznaczamy jakąś ścieżkę, by zjednoczyć się jako chrześcijanie. Ja w to wierzę, modlę się i ufam, że tak kiedyś będzie - mówi Augustyn Gumiński z Akademickiej Wspólnoty Jonasza.

Młodzi w Madrycie będą mieli okazję przywitać Nowy Rok. - Późnym popołudniem mamy razem z braćmi wspólne modlitwy na dużej hali. Po modlitwie wracamy do swoich parafii, w których nocujemy. Parafianie organizują wieczór sylwestrowy dla całej młodzieży, która będzie tam mieszkać. Możemy świętować np. z Włochami, Niemcami, czy Francuzami. Impreza pt. "Festiwal Narodów" trwa do późnych godzin i ma charakter wspólnotowy - opowiada Augustyn.

Dominika z radomskiego DA była raz na spotkaniu Taizé, które odbywało się w Rzymie. Największą wartością tych spotkań są dla niej modlitwa i napotkani ludzie.

- Bardzo lubię adorację. Dla mnie ta forma wystawienia Najświętszego Sakramentu połączona z kanonami, pieśniami wprowadzającymi w nastrój, jest piękna i to też przyciąga wiele osób. To jest taki czas, kiedy w ogromnych kościołach, bazylikach panuje cisza, spokój, pokój, jedność. Daje się to odczuć. Wielką wartością są też osoby, które tam poznajemy. Ja tak odnajduję obecność Pana Boga w moim życiu, że On się pojawia w drugich osobach i przez nie do mnie mówi - tłumaczy Dominika.

Zapisy na wyjazd do Madrytu prowadzone są do końca listopada poprzez formularz, który znajduje się na Facebooku na profilu "Taize Radom". Koszt wyjazdu to - 720 zł + 55 euro.

Pielgrzymi wyruszą 25 grudnia o godz. 22 z parkingu UTH w Radomiu. Powrót - 4 stycznia nad ranem. Po drodze będą nocować w Chiavari w okolicach Genui. Zatrzymają się na kilka godzin w Cannes.

- Cały czas przygotowujemy się do wyjazdu. W najbliższy piątek w DA przy ul. Górniczej 2 o 19.30 będzie spotkanie modlitewne. Bardzo serdecznie zapraszamy młodych ludzi z Radomia i okolic do wspólnego wyjazdu na spotkanie Taizé - zachęca A. Gumiński.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama