Nowy numer 3/2021 Archiwum

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Przesłuchania dla uczestników z terenu diecezji radomskiej odbywać się będą od 12 do 16 grudnia w Radomiu.

Trwają zapisy do jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, który odbywa się w Będzinie pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Każdego roku do udziału w festiwalu zgłasza się ok. 2 tys. podmiotów, co daje przeszło 20 tys. osób.

Pierwszy etap festiwalu, czyli eliminacje, odbywają się w kilkudziesięciu ośrodkach.

Przesłuchania dla uczestników z diecezji radomskiej odbywać się będą od 12 do 16 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 13 w Radomiu przy ul. Sienkiewicza 30.

Nasi diecezjanie odnoszą sukcesy na tym festiwalu. Tylko w ubiegłym roku, w swoich kategoriach, trzecie miejsce zajął Chór Dziecięcy "Cantus Angelus" z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, drugie miejsce - Chór Mieszany "Kamerton" ze Starachowic i Duży Zespół Wokalny z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, a pierwsze - Zespół Wokalny "Fuego" z Lipskiego Centrum Kultury i Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Wolanianki" ze Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Wolanianki" przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on line dostępnego na stronie www.mfkip.pl/rejestracja. Do udziału zaproszeni są wszyscy chcący podzielić się własną interpretacją najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I stopnia). Dolna granica wieku uczestnika to ukończone w roku edycji festiwalu 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub z podkładem muzycznym.

Najlepsze zespoły i soliści, wyłonieni w lokalnych eliminacjach, zostaną zaproszeni do Będzina, gdzie podczas trzydniowych przesłuchań finałowych (10-12 stycznia 2019 r.), będą walczyć o tytuły i atrakcyjne nagrody.

Najciekawsze aranżacje można będzie podziwiać podczas wieńczącego każdą edycję koncertu galowego, który w tym roku odbędzie się 13 stycznia.

Całość wydarzenia będzie transmitowana na żywo w internecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama