Nowy numer 4/2021 Archiwum

Poszukują darczyńców

Jutro, 17 listopada, zostanie otwarta baza rodzin Szlachetnej Paczki. Będzie można wybrać osoby, którym chcemy pomóc.

Aby zostać darczyńcą, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Tam, w zakładce "wybierz rodzinę", znajdują się dwa radomskie rejony - Północ i Śródmieście. Opisane są w niej historie rodzin, które potrzebują wsparcia.

- Następnym etapem jest kontakt z wolontariuszem, czyli opiekunem tej rodziny. Powinien się odezwać do darczyńcy w ciągu 3 dni, a 8 i 9 grudnia mamy finał. Nazywamy go "Weekendem cudów", ponieważ dzieją się naprawdę niesamowite rzeczy. Wtedy rozwozimy paczki do rodzin, spotykamy się z nimi i spędzamy wspólnie czas - wylicza Katarzyna Rylska, lider rejonu Radom-Północ.

Darczyńcami mogą zostać zarówno osoby prywatne, jak i zorganizowane grupy. - Zachęcamy, aby przygotowywało paczkę jak najwięcej osób, bo wtedy jest łatwiej zrealizować potrzeby rodziny. Paczki mają pokazać potrzebującej rodzinie, że nie jest sama w trudnych chwilach. Mają być dla niej impulsem do zmian. Staramy się tym ludziom pomóc wyjść z tej trudnej sytuacji - mówi K. Rylska.

W obu radomskich rejonach działa około 50 wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Przed otwarciem bazy współpracowali z wieloma fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami i psychologami szkolnymi, by dotrzeć do potrzebujących. Odwiedzili rodziny wielodzietne, samotnych rodziców i ludzi dotkniętych nieszczęściami. Ale przede wszystkim zetknęli się z problemami starości i osamotnienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama