Nowy numer 2/2021 Archiwum

Signum w pełnym składzie

Kościół wypełniony był po brzegi. Dzieci, młodzież i dorośli zaśpiewali pieśni patriotyczne.

W kościele Chrystusa Nauczyciela w Radomiu odbył się koncert słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu Signum. Wystąpił w pełnym składzie, czyli zaśpiewały grupy dziecięca i młodzieżowa oraz Signum Plus.

Zespół wykonywał pieśni patriotyczne i patriotyczno-religijne, m.in. "Legiony", "Rozkwitały pąki białych róż", "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej", poloneza Ogińskiego czy utwór Cypriana Kamila Norwida "Moja piosnka druga".

- Panowała bardzo podniosła atmosfera. Mimo że obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości już się kończą, to bardzo dużo ludzi przyszło do kościoła, co nas pozytywnie zaskoczyło, i bardzo ciepło odebrali nasz koncert - mówi Wioletta Latosek, założycielka zespołu.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali "Rotę".

Zespół Signum powstał w 2004 r. w parafii pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu. Przez 10 lat działał jako schola parafialna.

- W 2014 r. przekształciliśmy się w zespół religijny Signum. Od tego momentu śpiewamy we wspólnotach parafialnych na terenie Polski, a w tym roku gościliśmy w polskiej parafii w Pradze - mówi W. Latosek.

Od początku scholę, a potem zespół tworzyły dwie grupy wokalne - dziecięca i młodzieżowa. - Od 3 lat jest jeszcze grupa moich koleżanek, z którymi przed laty śpiewałyśmy, określana jako Signum Plus. Od początku istnienia pomaga mi Grzegorz Tomczyk, nasz organista, który zawsze nam akompaniuje - wyjaśnia W. Latosek.

Obecnie w Signum - we wszystkich grupach - śpiewa 50 osób. Zespół nagrał 2 płyty: z kolędami "Kolęda płynie z wysokości" oraz z piosenkami religijnymi "Święty, Wszechmocny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama