GN 3/2021 Archiwum

Paczka dla Kombatanta

To akcja mająca na celu przypomnienie i wsparcie tych, którzy walczyli za naszą wolność.

Po raz drugi akcję "Paczka dla Kombatanta" organizuje Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości Radom. Zbiórka potrwa do soboty, 15 grudnia.

Rok temu, dzięki zbiórce, pomoc dotarła do 20 osób, przede wszystkim do kombatantów ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz kombatantów skupionych w Związku Inwalidów Wojennych.

- Jeżeli ta liczba wzrośnie do trzydziestu, to nie będziemy zaskoczeni, a wręcz przeciwnie - bardzo zadowoleni - powiedział na antenie Radia Plus Radom Kamil Bartuzzi, pełnomocnik Forum Młodych PiS Radom.

Do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Rynek 9 w Radomiu przynosić można artykuły spożywcze z długim terminem ważności np. makarony, cukier, mąka itp., a także artykuły chemiczne.

Po zakończeniu zbiórki przedstawiciele młodzieży pojadą do kombatantów, by wręczyć ofiarowane przez radomian prezenty. - Osoby, które odwiedzamy, w większości są zaskoczone, niekiedy spotykaliśmy się z niedowierzaniem, ale również ze wzruszeniem. Kombatanci wzruszeni byli przede wszystkim tym, że młodzi ludzie o nich nie zapominają - podkreśla K. Bartuzzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama