GN 49/2019 Archiwum

Zbliża się historyczny moment

Bp Henryk Tomasik zaprasza na Mszę św. i rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza, męczennika z czasu protestu robotniczego w czerwcu 1976 r. w Radomiu.

Msza św. sprawowana będzie 1 grudnia o 11.00 w radomskiej katedrze, a przewodniczył jej  będzie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski .

Bp Henryk Tomasik zaprasza na tę uroczystość specjalnym listem:

"Czcigodni Księża, Drogie Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Siostry i Bracia!

Zbliża się historyczny moment w życiu naszej diecezji. Stolica Apostolska wyraziła zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Księdza Romana Kotlarza.

W dniu 1 grudnia 2018 roku, o godzinie 11.00, Mszą Świętą koncelebrowaną rozpoczniemy proces beatyfikacyjny Księdza Romana Kotlarza. Po Mszy Świętej odbędzie się pierwsza, uroczysta sesja procesu beatyfikacyjnego. Serdecznie wszystkich zapraszam

bp Henryk Tomasik"

O decyzji ordynariusza w sprawie rozpoczęcia procesu pisaliśmy tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama