GN 49/2019 Archiwum

Zawierzymy się Niepokalanej

Ojcowie bernardyni z Radomia zapraszają w najbliższą sobotę do wspólnej modlitwy.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, odbędzie się kolejne doroczne spotkanie połączone z aktem zawierzenia Matce Bożej i Mszą św. w kościele pw. św. Katarzyny w Radomiu (ul. Żeromskiego, klasztor oo. bernardynów).

- Uroczystości rozpoczną się o 18.15 przed figurą Niepokalanej ponowieniem aktu zawierzenia Radomia i diecezji radomskiej Matce Najświętszej. Następnie, o 18.30, sprawowana będzie Msza św. w kościele klasztornym. Serdecznie zapraszamy. To będzie jednocześnie uroczystość kończąca obchody 550. rocznicy przybycia oo. bernardynów do Radomia - informuje i zaprasza o. Stanisław Górka OFM, gwardian klasztoru.

Warto tutaj przypomnieć, że figura Niepokalanej została ustawiona przed klasztorem bernardynów w Radomiu w 1858 r., 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. Powszechnie uważa się, że jest to pierwsza figura w Polsce, a druga w Europie, ustawiona po ogłoszeniu tej prawdy wiary. Ta pierwsza stanęła w Rzymie na placu Hiszpańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama