Nowy numer 41/2019 Archiwum

W mocy Bożego Ducha

Katecheci świeccy przyjechali z całej diecezji do radomskiego seminarium, by przeżyć wspólnie adwentowy dzień skupienia.

Na ogólną liczbę 900 katechizujących jest ich prawie 700. Świeccy stanowią największą liczbę katechetów w naszej diecezji. Raz w roku każdy z nich odbywa specjalne rekolekcje. Spotykają się na adwentowych i wielkopostnych dniach skupienia.

- To dni formacji religijnej. Do tego 6 razy w ciągu roku mamy spotkania rejonowe, podczas których zgłębiamy formację intelektualną katechetów. Wtedy także poszczególni nauczyciele religii prezentują obecnym tematyczne katechezy pokazowe. W tych miesiącach zatrzymujemy się na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, realizując hasło roku duszpasterskiego: "W mocy Bożego Ducha" - wyjaśnia ks. Stanisław Piekielnik z Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej w Radomiu, jeden organizatorów adwentowego dnia skupienia.

Tegoroczny dzień skupienia poprowadził katechetyk ks. dr hab. Rafał Bednarczyk, prof. UKSW. Oprócz konferencji i homilii, które nawiązały do hasła "W mocy Bożego Ducha", była adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Był czas na wspólną kawę i herbatę z okazją do spotkań i rozmów. Ostatnim punktem była Msza św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik, dopełniona wspólnym posiłkiem w kleryckim refektarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL