Nowy numer 7/2019 Archiwum

Po serduszka przychodzą całe rodziny

W czasie Adwentu parafianie przygotowują paczki dla dzieci, osób starszych, chorych i samotnych.

W parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na radomskich Borkach Parafialny Zespół Caritas od kilkunastu lat organizuje akcję "Serduszko". Wolontariuszki wycinają z papieru serduszka, na których piszą imię i wiek dziecka, dla którego zostanie przygotowana paczka. Parafianie, którzy chcą wesprzeć potrzebujących, losują serduszka i przygotowują dla konkretnego dziecka świąteczną paczkę.

- Jeszcze przed Adwentem zbieramy informacje o dzieciach, którym możemy pomóc. Staramy się, by było ich jak najwięcej, bo uważamy, że to jest dobro obopólne. Parafianie czerpią radość z dzielenia się z naszymi podopiecznymi, czyli potrzebującymi dziećmi. Często po serduszka przychodzą całe rodziny. I to najmłodsi je losują. W ten sposób uczą się, że należy pomagać innym i być wrażliwym na drugiego człowieka - mówi Barbara Pokorska, prezes PZC.

W tym roku wolontariuszki po raz pierwszy przygotowały też serduszka z imieniem i wiekiem osób starszych, samotnych i przewlekle chorych. - W ten sposób odpowiadamy na apel Caritas, by przed świętami Bożego Narodzenia pomóc takim osobom. W naszej parafii widzimy, że jest taka potrzeba. Mamy coraz więcej osób starszych, które zostają nagle same. Ich rodziny przeprowadzają się czasem kilkaset kilometrów stąd i rzadko je odwiedzają - wyjaśnia ks. Marcin Sajnóg, opiekun PZC.

Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród parafian.

- Adwent uczy nas czujności i aktywności. Nie siedzenia, tylko z założonymi rękoma. Skoro mamy możliwość, to warto zauważyć kogoś ze wspólnoty Kościoła i go wesprzeć. To jest okazja, by naszą wiarę potwierdzić uczynkami i dać choć trochę radości na święta Bożego Narodzenia osobom potrzebującym. Dla nich to ważne, że ktoś o nich pamięta - dodaje.

Parafialny Zespół Caritas w czasie Adwentu od lat sprzedaje też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku dołączyły do nich stroiki. Wolontariuszki już od 2 miesięcy same wykonują je z szyszek. - Pomaga nam Grażyna Pyrgiel, która uczy plastyki. My robimy, a ona podpowiada i wykańcza ozdoby. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na naszą działalność, m.in. na paczki żywnościowe dla rodzin, osób samotnych czy rodzin dotkniętych losowo - wyjaśnia B. Pokorska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL