Nowy numer 39/2020 Archiwum

Duchowe przygotowanie do świąt

W niedzielę 16 grudnia swój adwentowy dzień skupienia będą mieli nauczyciele i wychowawcy.

Spotkanie odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25. Do udziału w nim zaproszeni są nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, pracownicy oświaty oraz ich duszpasterze.

- Jak każdego roku, diecezjalne duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców organizuje przed świętami dzień skupienia, który za każdym razem jest doskonałą okazją do tego, żeby dobrze przygotować się od strony duchowej do świąt Bożego Narodzenia. Możemy skorzystać z sakramentu pokuty, możemy wysłuchać konferencji duchowej. Ale jest to też okazja, żeby spotkać się z nauczycielami z całej diecezji, poznać środowisko, wymienić się swoim doświadczeniem, radościami, sukcesami, jak i problemami i bolączkami - mówi ks. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

Dzień skupienia będzie przebiegał pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa". Poprowadzi go ks. Adam Maj COr. Mszy św. będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński, krajowy duszpasterz nauczycieli. W czasie Eucharystii będzie śpiewała schola młodzieżowa z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie pod kierunkiem Bartłomieja Składanka.

Program:

  • 10.00 - rozpoczęcie w kaplicy WSD - nabożeństwo pokutne, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania,
  • 11.25-11.45 - kawa, herbata (refektarz),
  • 11.45-12.30 - konferencja (aula św. Jana Pawła II),
  • 12.40 - Msza św. (kaplica WSD),
  • 13.40 - wspólny posiłek (refektarz).
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama