Nowy numer 3/2021 Archiwum

Święta coraz bliżej

Będą "Gwiazdka na deptaku", bożonarodzeniowy kiermasz i pierwsza Świąteczna Parada Światła z orkiestrą Grandioso.

Bożonarodzeniowy kiermasz w Radomiu rozpocznie się w czwartek, 20 grudnia. W godz. 14-20 na 18 straganach ustawionych na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim będzie można kupić: stroiki świąteczne, choinki, wyroby rękodzielnicze, kartki, słodycze, bombki i wiele innych artykułów bożonarodzeniowych. Będą też naturalne kosmetyki oraz potrawy świąteczne.

Zakupy będzie można robić też od 21 do 23 grudnia w godz. 11-20.

Kiermaszowi będą towarzyszyły warsztaty majsterkowania, które organizuje Castorama. Warsztaty dla dzieci przygotowuje także Stowarzyszenie im. Bożeny Stawińskiej "Filcaki wspierają dzieciaki".

Po raz pierwszy ulicami Radomia przejdzie Świąteczna Parada Światła z orkiestrą Grandioso.

Będzie ona jedną z imprez towarzyszących świątecznemu kiermaszowi na deptaku.

Parada kolorowych świateł ruszy 21 grudnia o godz. 17 z Placu Jagiellońskiego, przejdzie przez ulice Focha, Żeromskiego i zakończy się na Placu Corazziego, gdzie będzie jarmark bożonarodzeniowy.

Do udziału w paradzie organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Radomia i okolic. Jedynym warunkiem udziału jest posiadanie elementu świecącego - mogą to być różnorakie światełka, pochodnie, migające lampki, ledy, czapki, podświetlone wózki. Można także przyjechać na podświetlonych rowerach. Mile widziane są też wszelkie dzwoneczki oraz kołatki.

"Gwiazdka na deptaku" odbędzie się w niedzielę, 23 grudnia. O godz. 15 w radomskiej katedrze będzie sprawowana Msza św. Po niej uczestnicy przejdą na plac przed Urzędem Miejskim od strony ul. Żeromskiego, gdzie o godz. 16 rozpocznie się miejska wigilia i koncert kolęd. Jest to już tradycyjne spotkanie radomian przy dźwiękach kolęd i symbolicznym poczęstunku. Będzie okazja, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama