Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Oddadzą pokłon narodzonemu Mesjaszowi

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w kilkunastu miastach i miejscowościach diecezji radomskiej przejdą orszaki Trzech Króli.

W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem: "Odnowi oblicze ziemi". Nawiązuje ono do słów św. Jana Pawła II, które wypowiedział podczas swojej pielgrzymki do Polski.

W trakcie orszaków wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki i nalepki, a także będą zbierali pieniądze do puszek w ramach publicznej zbiórki pieniędzy "Podaruj dzieciom wakacje". Dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Ulicami Radomia orszak przejdzie już po raz 8. Poprzedzi go o godz. 11 Msza św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela (fara), której będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Orszak wyruszy z rynku o godz. 12, gdzie zostanie odczytany edykt cesarza Augusta o spisie ludności, który spowodował, że Józef i Maryja udali się do Betlejem. Przejdzie ulicami Wolność, Reja, pl. Kazimierza Wielkiego i ul. Żeromskiego. W czasie marszu na scenach przy kościołach ewangelicko-augsburskim i ojców bernardynów oraz u zbiegu ulic Witolda i Żeromskiego i przed kościołem garnizonowym zostaną wystawione scenki bożonarodzeniowe. Przy szopce ustawionej obok Galerii Rosa przed Urzędem Miejskim uczestnicy orszaku oddadzą pokłon narodzonemu Mesjaszowi.

Barwne orszaki przejdą też ulicami: Pionek, Wierzbicy, Zakrzewa, Zwolenia, Kazanowa, Lipska, Kozienic, Szydłowca, Drzewicy, Jasieńca Soleckiego, Ruskiego Brodu, Końskich, Skarżyska-Kamiennej, Smardzewic, Starachowic, Stąporkowa i Tomaszowa Mazowieckiego.

W tym roku Orszak Trzech Króli po raz pierwszy odbędzie się w Opocznie. Poprzedzi go Msza św. o godz. 12 w kościele pw. NMP Królowej Polski. Uczestnicy przejdą na plac za Miejskim Domem Kultury, gdzie Trzej Królowie złożą dary, będzie wspólne kolędowanie i przyznanie nagród za najlepszy "tematycznie" kostium. - Mile widziane przebranie: królowie (w kolorach niebieskim, czerwonym i brązowym), aniołki, pasterze, diabły, Śmierć... Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego kolędowania! - zachęcają organizatorzy, czyli gmina Opoczno, Fundacja "Orszak Trzech Króli", MDK, parafia pw. NMP Królowej Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL