Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Grekokatolicy zapraszają

Wieczerza wigilijna odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia, o 17.00 w bazylice św. Kazimierza w Radomiu.

Nabożeństwo w Boże Narodzenie sprawowane będzie o 10.00. Będący w jedności w Kościołem katolickim, ale stosujący kalendarz juliański (podobnie jak prawosławni), grekokatolicy obchodzą Boże Narodzenie 2 tygodnie po Kościele rzymskokatolickim.

W Radomiu nabożeństwa w obrządku greckokatolickim sprawowane są w bazylice św. Kazimierza w Radomiu na Zamłyniu. Duszpasterzem wspólnoty tego obrządku jest ks. Igor Małysz.

- U grekokatolików Wigilia obchodzona jest 6 stycznia i nazywana jest Swiatym Weczerem. Tego dnia wiernych obowiązuje ścisły post. Wieczorem cała rodzina zasiada do kolacji wigilijnej, złożonej z 12 tradycyjnych potraw. Poczesne miejsce wśród nich zajmuje kutia zrobiona m.in. z pszenicy (symbol rodzącego się życia), miodu (symbol wiecznego szczęścia), maku, orzechów i bakalii - mówił na antenie Radia Plus Radom ks. Małysz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL