Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Po kolędzie u ordynariusza

Podobnie jak w latach poprzednich bp Henryk Tomasik gościł z wizytą duszpasterską swojego proboszcza.

Zarówno kuria biskupia, jak i mieszkanie ordynariusza znajdują się na terenie parafii farnej (św. Jana) w Radomiu. I przychodzi taki dzień, gdy proboszcz, zgodnie z porządkiem, wybiera się z wizytą duszpasterską do swego biskupa.

Tradycją ubiegłych lat bp Henryk zaprasza na tę wizytę swych współpracowników: siostry zakonne pracujące w kurii, jak też księży z kurii, seminarium i różnych diecezjalnych instytucji.

A styczeń to biskupi miesiąc. Wtedy przypadają urodziny bp. Henryka, rocznica jego święceń biskupich oraz imieniny. - I promotor mojego doktoratu to także Styczeń, ks. prof. Tadeusz Styczeń - dopowiada z uśmiechem bp Henryk. Stąd kolędowe odwiedziny są także okazją do składania życzeń ordynariuszowi i wspólnego śpiewania kolęd.

W tym roku w imieniu obecnych życzenia złożył ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. - Życzymy Księdzu Biskupowi głębokiej wiary w to, że żadne prądy obce Ewangelii nie zagłuszą jej piękna, nie zdołają wyrwać wiary z ludzkich serc. Życzymy radości z wielu cennych i naprawdę pięknych inicjatyw, szczególnie w obszarze wychowania młodzieży, które dzieją się nie tylko w naszej diecezji.

Na zakończenie, obok życzeń zdrowia i sił, oddanych współpracowników duchownych i świeckich na wszystkich poziomach i odcinkach pasterskiego zaangażowania, słowa napisane piórem Cypriana Kamila Norwida z "Fortepianu Chopina". Kiedy autor spotyka się duchowo z Chopinem i jego dziełem, głęboko poruszony mówi:

"I była w tym Polska - od zenitu

Wszechdoskonałości dziejów

Wzięta tęczą zachwytu -

- Polska - przemienionych kołodziejów!

(Taż sama - zgoła

Złoto-pszczoła...

(Poznał-ci-że-bym ją - na krańcach bytu!...)".

Czcigodny Księże Biskupie!

Niech owa "tęcza zachwytu" nad Polską, nad Kościołem, nad naszą diecezją, nad nami i nad życiem, nieustannie staje się, mimo wszystko, treścią życia.

Życzenia w imieniu obecnych złożył ks. Dariusz Kowalczyk   Życzenia w imieniu obecnych złożył ks. Dariusz Kowalczyk
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL