Nowy numer 3/2019 Archiwum

Mężczyźni na kolanach

Jeśli to tylko możliwe, spotykają się co tydzień, by polecać Panu Bogu siebie samych, ale także tych, którzy potrzebują duchowego wsparcia.

Jest ich kilku. Mieszkają w rejonie Pionek i Zwolenia, a konkretnie w Suchej, Bogucinie, Suskowoli, Pionkach, Bielinach i Zwoleniu. – Zaczęło się półtora roku temu na pielgrzymce do Medjugorie. Spotkałem tam grupę modlitewną św. o. Pio, a jej lider zaproponował mi utworzenie takiej wspólnoty u siebie. No i powstała, ale jest trochę wyjątkowa, bo okazało się, że należą do niej wyłącznie mężczyźni. Spotykamy się co tydzień. Czasem się nie da, ale nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Modlimy się w domu jednego z nas albo w kościołach w Suchej lub w Bogucinie. Proboszczowie okazują nam wielką życzliwość i poparcie. W pierwszym – ks. Edward Mosioł, w drugim – ks. Bogdan Piwko – mówi Marcin, lider grupy.

Dostępne jest 41% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy