Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Nowa częstotliwość dla Radia Plus Radom

Zasięg nadawania rozgłośni poszerzy się o Kozienice i ziemię kozienicką.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs i przyznała częstotliwość 97,9 MHz diecezji radomskiej. - Ta informacja bardzo nas ucieszyła, ponieważ od szeregu lat zabiegamy o poszerzanie naszego zasięgu o tereny odleglejsze od Radomia - mówi ks. Jacek Wieczorek, dyrektor radomskiego Plusa. - Chcemy wykorzystać najlepsze doświadczenie pracy naszych dziennikarzy lokalnych. Chcemy wsłuchiwać się w problemy, ważne sprawy, by podejmować je na antenie, a dzięki temu umożliwić również wszystkim słuchaczom poznawanie spraw, walorów turystycznych, przyrodniczych, kulturalnych, tego, co dzieje się w Kozienicach i regionie.

Tak więc po Radomiu i centralnej części diecezji, gdzie częstotliwość Plusa to 90,7 MHz, po Opocznie i Końskich, a więc zachodnich i południowo-zachodnich terenach diecezji, gdzie częstotliwość Plusa to 94,0 MHz, przychodzi czas na tereny północne i północno-wschodnie i częstotliwość 97,9 MHz. Jak podkreślają dziennikarze, diecezjalna rozgłośnia, która w ubiegłym roku obchodziła 25-lecie istnienia, bardzo zabiega o współpracę z lokalnymi samorządami, parafiami, stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi oraz placówkami kulturalnymi i oświatowymi.

- Decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji musi się jeszcze uprawomocnić. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i uzgodnień będziemy mogli uruchomić nadawanie sygnału, a w międzyczasie otworzymy lokalny oddział redakcji w Kozienicach, do której ogłosiliśmy nabór na stanowisko dziennikarza reportera - wyjaśnia ks. Wieczorek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL