Nowy numer 2/2021 Archiwum

W anielskim wykonaniu

W radomskiej "Resursie" odbył się III Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych.

Przyjechali do Ośrodka Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" z Pionek, Nowego Miasta nad Pilicą, Grójca, Wierzbicy, Góry Puławskiej i - oczywiście - z Radomia. Spotkali się razem: szkoły specjalne, integracyjne, ośrodki wychowawcze, warsztaty terapii zajęciowej i wszyscy, którym są bliscy dotknięci cierpieniem, trwałą chorobą i niepełnosprawnością.

Zebrała ich Wioletta Brodowska, nauczycielka i terapeutka w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, który działa na os. Prędocinek. - To prawda, że ten przegląd jest moim pomysłem, ale realizacja to już współpraca wielu osób, którym bardzo dziękuję za pomoc. Przygotowanie tej imprezy to praca, która zaczęła się kilka miesięcy temu. Pracuję w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu. Moje doświadczenie, ale chyba nie tylko moje, pokazuje, że muzykoterapia jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych terapii osób niepełnosprawnych. A do tego kolędy. Wszyscy je śpiewamy i znamy. One i dla mnie samej są czymś bardzo ważnym. Stąd pomysł, by kolędy zaśpiewali i przy tym pokazali się innym podopieczni wielu ośrodków pracujących na co dzień z osobami niepełnosprawnymi. Bo w istocie chodzi o integrację naszego środowiska, spotkanie wielu placówek, które działają na naszym terenie - mówi W. Brodowska. - Naszemu przeglądowi przyświeca hasło: "Muzyczne anioły". Gdy patrzymy na scenę i występujących, trudno nie mieć wrażenia, że nasi artyści chcą być takimi aniołami. Wielu z tych aniołów bierze udział w naszym przeglądzie od początku. Ale z każdym rokiem przybywają kolejni. Serdecznie witamy ich w naszym gronie.

W III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych wzięli udział soliści, a także zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i zespoły instrumentalne. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez organizatorów, a także nagrody specjalne. Łącznie na scenie radomskiej Resursy wystąpiło 20 zespołów i solistów. W sumie - niemal 100 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama